Baldur's Gate


Twojego dzieciństwa nie można było nazwać beztroskim, jednak kiedy później wracałeś do niego myślami, wydawało ci się prawdziwą sielanką. Zostałeś wychowany w Candlekeep przez przybranego ojca, Goriona. To on pewnego dnia przywołał cię do siebie i oznajmił, że musicie uciekać. Natychmiast. Tak też zrobiliście, jednak nie odeszliście daleko... Zatrzymała was grupa ludzi, wśród nich wysoka postać w czarnej zbroi. Chcieli ciebie, jednak twój opiekun nie zamierzał oddać tak po prostu swego wychowanka. Gorion zginął, tobie udało się uciec. Stoisz teraz nad jego zwłokami i zupełnie nie wiesz, co robić. Do Candlekeep nie masz po co wracać, jego względne bezpieczeństwo jest okupione drakońskimi zasadami. Jedyny trop prowadzi do gospody "Pod Pomocną Dłonią", gdzie podobno znajdują się przyjaciele twego tragicznie zmarłego ojca...


Baldur's Gate


Artykuły

Najnowsze wieści

Baldur's Gate: Enhanced Edition Gameplay
23.11.2012 o 16:28 / Dodał: Shar

Nareszcie doczekaliśmy się pierwszego gameplay'a z odświeżonego Baldur's Gate! Do tej pory twórcy serwowali nam jedynie screeny i zapowiedzi. Premiera Baldur's Gate Enhanced Edition planowana jest na 28 listopada.
Więcej w rozszerzeniu.

Edycja rozszerzona Wrót Baldura już 28 listopada
06.11.2012 o 10:48 / Dodał: Shar
Wygląda na to, że Baldur's Gate: Enhanced Edition trafi do sprzedaży wcześniej niż planowano. Szef Overhaul Games - Trent Oster - podał na swoim twitterze, iż gra trafi na sklepowe półki już 28 listopada.
Baldur's Gate Remake już w tym roku!
22.05.2011 o 14:10 / Dodał: Schadow
Twórcy remake'a zapowiadają na Bioware Social Network, że już w tym roku będziemy mieli okazję sami sprawdzić ich dzieło. A tak w ogóle cóż to jest? Niewtajemniczonym przybliżę nieco ideę tego projektu, mianowicie jest to przeniesienie Wrót Baldura z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy na silnik z NWN 2. Po więcej informacji odsyłam do dyskusji na forum Bioware.
Historia Durlaga
10.02.2010 o 17:34 / Dodał: Erador
Czy zastanawialiście się kiedyś, kim był Durlag, od którego imienia pochodziła nazwa słynnej wieży w Baldur's Gate? Jakie wiódł życie i co działo się w twierdzy po jego śmierci? Na te i inne pytania odpowie Wam coran, który krok po kroku odtworzył jego historię, sugerując się informacjami od postaci, które można spotkać w grze. W tekście umieszczone są także statystyki Sobowtórniaków udających byłego władcę wieży oraz jego rodzinę.

Serdecznie zapraszam do lektury!
Aktualizacja działu BG
28.08.2009 o 19:05 / Dodał: Insha
Dzisiaj za sprawą Valygara dział pierwszej części sagi Baldur's Gate zaktualizował się o trzy teksty. Są to:

Opis świata, będący w zasadzie tekstem z instrukcji do gry - jeśli ją zgubiłeś lub w ogóle nie miałeś, to możesz sobie poczytać.
Mechanika, pełna przystępnych tabel i wyjaśnień - w końcu połapiesz się w tych cyferkach.
Profesje (istniejący już tekst został rozbudowany) - spis wszystkich klas, także dostępnych połączeń, wraz z podstawowymi informacjami. Pomoże początkującym.

Serdecznie zapraszamy do lektury.