Baldur's GateBaldur's Gate


Artykuły

Najnowsze wieści

Baldur's Gate: Enhanced Edition Gameplay
23.11.2012 o 16:28 / Dodał: Shar

Nareszcie doczekaliśmy się pierwszego gameplay'a z odświeżonego Baldur's Gate! Do tej pory twórcy serwowali nam jedynie screeny i zapowiedzi. Premiera Baldur's Gate Enhanced Edition planowana jest na 28 listopada.
Więcej w rozszerzeniu.

Edycja rozszerzona Wrót Baldura już 28 listopada
06.11.2012 o 10:48 / Dodał: Shar
Wygląda na to, że Baldur's Gate: Enhanced Edition trafi do sprzedaży wcześniej niż planowano. Szef Overhaul Games - Trent Oster - podał na swoim twitterze, iż gra trafi na sklepowe półki już 28 listopada.
Baldur's Gate Remake już w tym roku!
22.05.2011 o 14:10 / Dodał: Schadow
Twórcy remake'a zapowiadają na Bioware Social Network, że już w tym roku będziemy mieli okazję sami sprawdzić ich dzieło. A tak w ogóle cóż to jest? Niewtajemniczonym przybliżę nieco ideę tego projektu, mianowicie jest to przeniesienie Wrót Baldura z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy na silnik z NWN 2. Po więcej informacji odsyłam do dyskusji na forum Bioware.
Historia Durlaga
10.02.2010 o 17:34 / Dodał: Erador
Czy zastanawialiście się kiedyś, kim był Durlag, od którego imienia pochodziła nazwa słynnej wieży w Baldur's Gate? Jakie wiódł życie i co działo się w twierdzy po jego śmierci? Na te i inne pytania odpowie Wam coran, który krok po kroku odtworzył jego historię, sugerując się informacjami od postaci, które można spotkać w grze. W tekście umieszczone są także statystyki Sobowtórniaków udających byłego władcę wieży oraz jego rodzinę.

Serdecznie zapraszam do lektury!
Aktualizacja działu BG
28.08.2009 o 19:05 / Dodał: Insha
Dzisiaj za sprawą Valygara dział pierwszej części sagi Baldur's Gate zaktualizował się o trzy teksty. Są to:

Opis świata, będący w zasadzie tekstem z instrukcji do gry - jeśli ją zgubiłeś lub w ogóle nie miałeś, to możesz sobie poczytać.
Mechanika, pełna przystępnych tabel i wyjaśnień - w końcu połapiesz się w tych cyferkach.
Profesje (istniejący już tekst został rozbudowany) - spis wszystkich klas, także dostępnych połączeń, wraz z podstawowymi informacjami. Pomoże początkującym.

Serdecznie zapraszamy do lektury.